مقالات پیرامون دانش حفاظت و مرمت

در به در دنبال مقاله ای چیزی واسه تحقیق و تحویل به استاد می گردی؟  یا که اصلاً میخوای سوادت بالا تر بره و واسه خودت یه پا مرمتگر بشی؟

به هر صورت یک سری عنوان مقاله در پایین میبینی برای دانلودشون فقط کافیه روی هرکدوم از اونا که دوست داری کلیک کنی یا راحت تر اینه که روی هر عنوان مقاله راست کلیک کنی وSave target as...   روانتخاب کنی.

همه این مقاله ها با فورمت پی.دی.اف هستن و برای اجراشون نیاز به برنامه Adobe Reader داری

 اما خودت هم باید زحمت ترجمه شونو بکشی!  

 

رزین های اپوکسی در مرمت سنگ

کهنگی شتاب یافته

ضمیمه رنگی الکوکسی سیلان ها

ذرات هوابرد در موزه ها

تخمین ارزشهای میراث فرهنگی

"قبل از اینکه رنگ به دیوار تماس یابد"

زوال بیولوژیکی سنگ در محیط های گرمسیری

ایجاد پل ارتباطی میان استفاده کنندگان اطلاعات و تهیه کنندگان اطلاعات (مدیریت مستند نگاری و اطلاعات)

ساختن برنامه اضطراری : راهنمایی برای موزه ها و موسسه های فرهنگی

نیترات سلولز در حفاظت

پارک تاریخی ملی فرهنگ چاکو

کنترل سیستم آب و هوایی در کالج هالیبورن، ناحیه تاریخی جزیره جیکل ، گرجستان

روشهای واکنش به سرقت مجموعه ها

ارزیابی حفاظتی : طرح پیشنهادی برای ارزیابی نیاز های مدیریتی موزه ها

حفاظت محلهای باستانی در مسیر جاده ابریشم :شرح مذاکرات کنفرانس بین المللی حفاظت سایت های غار[ لینک به وب سایت در 8 قسمت قابلیت دانلود با کلیک کردن بر روی پیوند های PDF ]

حفاظت نقاشی های دیواری: شرح اقدامات یک همایش متشکل از موئسسه هنر کورتالد و موئسسه حفاظتی گتی

تهویه و دمای کنترل شده برای نگهداری مجموعه ها در ساختمانهای تاریخی در فضاهای گرم و مرطوب

حفاظت اقتصادی و میراثی : جلسه متشکل از موئسسه حفاظتی گتی دسامبر 1998 م

ارزیابی اتر های سلولز برای حفاظت

امکان استفاده اتمسفر تعدیل شده برای کنترل حشره های آفت در موزه ها

فاز اول معاینه دیوارهای خشتی قلعه سلدین ، آخرین گزارش

آینده آسیای دیرین : محافظت میراث معماری آسیا

حفاظت GCI ، فهرست کتب مدیریت سایت های باستان شناسی

فهرست کتب GCI پیرامون ملات ها و اندود های آهکی طبقه بندی شده با دسته عمومی

+ نوشته شده توسط بهشاد حسینی در دوشنبه سی ام آبان ۱۳۸۴ و ساعت 2:59 |

آموزش گام به گام خلق Alien text  در فتو شاپ:

 

1 به گزینه منو رفته یک فایل جدید با مشخصات زیر New   می کنیم

Preset sizes = 640 x 200 Pixels

Resolution = 72 pixels/inch

Content = White

 

2 رنگ پیش زمینه را سیاه انتخاب می کنیم و درون فایل را با استفاده از ابزار سطل رنگ یا زدن توئمان کلید های alt + back space  با رنگ سیاه پر می کنیم و لوگوی خودمان را درون آن با ابزار متن و با یک رنگ اشباع  مانند سبز در وسط می نویسیم .

 

 

3 در حالی که روی لایه متن هستیم،  در پنجره لایه ها بر روی لایه متن کلیک راست میکنیم و آن را rasterize layer می کنیم تا لایه متن قادر به پذیرش فیلتر ها شود و دیگر ماهیت نوشته نداشته باشد. بعد در حالی که کلید  Ctrlرا فشار داده ایم، در همان پنجره لایه ها بر روی لایه متن یک بار چپ کلیک می کنیم تا یک محوطه انتخاب به شکل متن ایجاد شود.

 

4 به منوی Select  رفته ، سپس به Feather و در آنجا تراز 2 یا 3 می دهیم.

Select > Feather > Feather radius 2-3 Pixels

 

 

5 به منوی Filter و Blur و Radial blur می رویم و تنظیمات زیر را انجام می دهیم:

Filter > Blur > Radial blur > 100-Zoom-Best و بعد یک بار کلید های Ctrl+F را زده تا فیلتر دوباره اعمال شود یا مراحل ذکر شده همین بخش را تکرار می کنیم.

 

 

 

6 کلید های Shift+Ctrl+I را زده یا به منوی Select و به Inverse می رویم تا محوطه انتخاب برعکس شود.

 

7 حال کلیدهای Ctrl+F را میزنیم یا فیلتر بخش 5را یکبار دیگر تکرار می کنیم.

 

پس از زدن کلید های Ctrl+Dتصویر حاصل بایستی زیبا تر از  تصویر زیر باشد!

+ نوشته شده توسط بهشاد حسینی در جمعه بیست و هفتم آبان ۱۳۸۴ و ساعت 1:57 |

به نام پروردگار بخشنده و مهربان

و با آرزوی سربلندی همه جوانان این مرز و بوم اهورایی

این وبلاگ با هدف بالا بردن سطح آگاهی عمومی و همچنین ارایه برخی مقالات جهت کمک به دانشجویان رشته مرمت آثار تاریخی تشکیل یافته است . اصلا اجازه بدهید خودمونی تر صحبت کنم میدونم از خودتون می پرسید مرمت و طراحی چه ربطی به هم دارن و از این تیپ حرف ها؟ راستش خودمم هرچی فکر می کنم رابطه زیادی بینشون نمیبینم !!!! حال پیدا کنید پرتغال فروش را !!

از اونجایی که توی جهان امروز و گسترش روز افزون ارتباطات هر کسی میتونه عقاید و حرفای خودشو داشته باشه به شرطی که به حریم دیگران تجاوز نکنه منم توی این وبلاگ دوست دارم تجربیات و تخصص خودمو(البته اگه بشه اسمشو تخصص گذاشت) در اختیار علاقه مندان قرار بدم . با گذاشتن نظرات و کامنتهایتان منو تو بهتر شدن کیفیت این وبلاگ کمک کنید . ممنونم

مطالب خودمو با جمله ای از مکس فردلاندر در راجع به مرمت آغاز می کنم :

 

"A restorer carries out the most thankless of tasks. At best, his work is totally invisible. If he achieves good results he joins the doubtful company of forgers, and if he fails he joins the despised ranks of art-desecrators.

His expertise is invaluable; his deficiencies are all too obvious.

A restorer's work can be judged even less reliably than an artwork – a distinction which says a lot."

Max Friedländer

 

"یک مرمتگر بیهوده ترین کار را انجام می دهد. در بهترین حالت، کار او کاملا مخفی و نا پیداست. اگر او به بهترین دستاورد برسد، او به زمره جاعلان مشکوک گرویده است و اگر او [در امر مرمت اثر] شکست بخورد به جماعت منفور ملوث کنندگان آثار هنری میپیوندد. مهارت او بی بها و عیب هایش بسیار آشکار است. عملکرد مرمتگر در قضاوت و مقایسه با یک کار هنری، همواره اعتبار کمتری دارد- تمایزی که بسیار سخن می گوید."                                              مکس فرد لاندر

 

می دانم با آوردن این سخن کلیه دست اندر کاران این شاخه علمی-هنری از این حقیر رنجیده، آتش خشمشان زبانه کشیده چه بسا خون بنده حقیر را مباح دانسته در صدد انتقام برایند. از قدیم گفتن جنگ اول به از صلح آخر اصلا جنگ واسه چی بیخیال بابا.از آنجایی که نمی خواهم این بنده حقیر بعنوان مرتد در این حوزه شناخته شوم و اینکه مجالی برای ادامه زندگی بیابم این سخن را تصحیح می کنم – چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی!؟

مرمت بایستی انجام شود چراکه:

 

1-از آنجایی که مرمتگران نیز مانند بقیه انسانهای روی این کره خاکی مخارج زندگی دارند لازم است که این شاخه علمی هنری وجود داشته باشد که بتوانند آب باریکه ای داشته باشند تکه نانی برای سیر کردن خود و خانواده داشته باشند. فقدان مرمت = فقر مرمتگر= ایجاد شغل های کاذب= افزایش بزهکاری اجتماعی= فروپاشی کانون گرم خانواده مرمتگر و طلاق= نهایتا انقراض کلیه مرمتگران از این کره خاکی

 

2-از طرف دیگر ممنوعیت مرمت ورشکستگی کارخانه های پارالوئید سازی، پریمال سازی و بیستوری سازی را در پی دارد.

 

3- ممنوعیت مرمت با از بین رفتن ماحصل کاوشهای باستان شناسی رابطه کاملا مستقیم دارد.بنابر این دوستان باستان شناس که با مرمتگران رابطه تنگاتنگی دارند با اشیایی پودر شده یا دود شده روبرو میشوند و در پی آن بسیاری از تمدن های باستانی همچنان در زاویه گمنامی خواهند لغزید.

 

4 - مهمتر از همه موجودیت دانشکده مرمت دانشگاه هنر اصفهان وابسته به همین رشته مرمت است چراکه تعطیلی ساختمان داوید تعطیلی سلف آن را نیز در پی دارد و دانشجویان کارشناسی و هم از نوع ارشد آن دچار سوء تغذیه می شوند.

 

و هزار جور دلیل دیگه که همگی به اتفاق وجود مرمت را لازم میدانند.

البته طبق تحقیقات بعمل آمده از سوی اینجانب به نظر می رسد که عوامل و بر و بچه های جان راسکین انگلیسی در پیدایش این تفکرات در مکس فردلاندر نقش بسزایی داشته باشند چراکه خود من یک شب به عینه در خواب دیدم که مکس فرد لاندر به پیش بنده حقیر آمد و به این نکته اشاره کرد که به ازای پول ناچیزی که از جان راسکین انگلیسی اخذ نموده سخن مذکور را به میان آورده است و هم اکنون از این کار خود نادم و پشیمان است. من هم این نکته را به ایشان خاطر نشان ساختم که اگر این آقای جان راسکین انگلیسی راه و روش درستی را در زندگی گزیده بود و همواره بر ضد مرمتگران زمان خویش سخن نمیراند و آنان را قصابان تاریخ لقب نمیداد پس از گذراندن پاسی از زندگی خودکشی نمی نمود. در آخر نیز پشنهادی به ایشان عرض نموده و خواستم حال که تا اینجا به خواب من عزیمت نموده اند مسلمان شده باز گردند.

 

نظر یادت نره

+ نوشته شده توسط بهشاد حسینی در پنجشنبه بیست و ششم آبان ۱۳۸۴ و ساعت 1:44 |


Powered By
BLOGFA.COM